content-left-bg.png
content-right-bg.png

Current Staff - as at Term 2 2021

WebPartZone1_1
PublishingPageContent

​​Principal - Stephen Auer

Deputy Principals -

Prep:  Liz O'Mara (E: eomar7@eq.edu.au)

Year 1:  Kelly Elliott-Mas​kiell (E: kelli1@eq.edu.au)

Year 2: Frances Roberts (E: frobe40@eq.edu.au)

Year 3 & 4: Crystal Kirkwood (E: ckirk97@eq.edu.au)

Year 5: Liz Gundry (E: lgund11@eq.edu.au)

Year 6: Kerri McGrath (E: kmcgr158@eq.edu.au)


Head of inclusion Services ​- Jen Graham

HOC (Head of Curriculum) - Frances Roberts / Liz Gundry / Hetal Shah

Guidance Officer - Kylie Rees

Business Manager - Keely Roberts


Administration Officers

Anna Browning

Paula af Uhr

Sharon Boyd​

Mikaela Bernardi (Enrolments)

Karin MacDonald (Finance)

Krystal Burkett (First Aid)

Tamar Swensson (First Aid)


​School's Officers

George Elordi

Steve Van Droffelaar


IT Technicians

Jake Cook

Josh Baldwin​


Prep Teachers

Lisa Howkins (Cohort Leader)

Christine Bruce

Josephine Ferrissey

Kirsty Reynolds

Lyndsay Domonkos

Cassandra Keong

Christine Gahan

Kara Grewal

 

Yr 1 Teachers

Nickia Mitchell (Cohort Leader)

Candice O'Connor

Margi Malin

Mary Hincks

Natasha Dunn

Katie Haynes

Christine Ryan

Josephine Ferrissey

Mitch Hourigan

Nicolette Van Heerden

Nicole Blake

 

Yr 2 Teachers 

Amanda Townsend (Cohort Leader)

Nicola Simpson

Anjuli Lansley

Jordyn Tarr

Melanie Van De Vorstenbosch

Amanda McEwen

Tracy Tunny

Rebecca Beazley

Mark Nelson

 

Yr 3 Teachers

Jo Laws (Cohort Leader)

Renee Van Der Zee

Laura Burns

Kerree Brodie

Tammy Crowley

Emma Pomeroy

Rowena Maxwell

Sonya Lewis

 

Yr 4 Teachers

Jess Brough (Cohort Leader)

Lyn Douglas

Sally Austin

Nicky Watson

Kait Burton

Julian Trost

John Adams

Danielle Brown

 

Yr 5 Teachers

Amanda Murray (Cohort Leader)

Alana Bisinella

Renae Travers

Claire King

Kylie Lloyd

Laura Hobden

Ariel Olsen

Kristel Mitchelson

 

Yr 6 Teachers

Bridget Watson (Cohort Leader)

Judi Kluss

Mikaela Hayton

Sam Manning

Carly Slack

Sam Duncan

Bradly Saunders

Tammy Kaddatz-Boyle


Support Teachers 

Prep: Sarah-Jane Ponsonby

Year 1 & 2: Simone Langley

Year 3 & 4 - Christine Wells-Thurston

Year 5 & 6 - Rone Liebenberg

Julian Trost

Ange Trotter


EAL/D Teacher

Rone Liebenberg


Speech Therapist

Katherine Goulter


PE Teachers

Sarina Cribb

Paul Weatherby

Krystal Gardiner

Nicole Stevens


Music Teachers

Sheylene Challacombe

Katrina Gilmore

Tamara Smith


Instrumental Music Teachers

Judy Luke

Emma Nicolopoulos


LOTE Teacher

Lily Elvery


STEM Co-ordinator

Dearne Hodgetts


Literacy Co-ordinator

Leeanne​ Blanckensee


​Defence School Mentor

Joanna Crowley


Teacher Aides

Allison Winters

Belinda Paterson

Charlene Nel

Clare Bultitude

Connie Ferrari

Dale Venter

Dani Elferkh

Delvene Eddes

Fe Copson

Helen Baldwin

Joanna Crowley

Karyn Bamford

Kelly Grams

Lynda Gregory

Lynda Shade

Nicola Mitchell

Nicole Donovan

Paula Harris

Rebecca Carroll

Renea Sargent

Sonya Kent

Sonja Van Tonder

Tina Todd

Tracy Nash


Cleaners

Chutima Jones

Gillian Fish

Krittiyada White

Samantha Barry

Sonia Kirsten

Thantip Playle

Sayoomporn Sooksaen


Cafe Staff - Yvette Fanciulli, Glenys Cook

Uniform Shop - Lisa Jones​ 

WebPartZone1_2
WebPartZone2_1
WebPartZone2_2
WebPartZone2_3
WebPartZone3_1
WebPartZone3_2
WebPartZone3_3
WebPartZone3_4
WebPartZone4_1
WebPartZone5_1
WebPartZone5_2
WebPartZone6_1
WebPartZone6_2
WebPartZone7_1
WebPartZone7_2
WebPartZone8_1
WebPartZone8_2
WebPartZone9_1
Last reviewed 14 June 2021
Last updated 14 June 2021